Pomocnou ruku v takovém případě nabízí přerovský útulek. Jenže chovatelé, kteří usnuli na vavřínech a včas si místo pro své zvíře nezajistili, mají smůlu. Útulek je zaplněný.

„O zvířecí penzion mají lidé v době dovolených velký zájem. Letos si někteří z nich objednávali termín už dva až tři měsíce dopředu. Prakticky máme celé prázdniny penzion obsazený,“ řekla Soňa Hynčicová, pracovnice Útulku pro zatoulaná zvířata Dr. Matinové v Přerově.

Posledním „hostem“ zvířecího penzionu byl francouzský buldoček. „Byl tu poprvé a myslím, že období bez pánečka u nás zvládl dobře,“ podotkla pracovnice útulku.

Jak upozornila, zvířecí penzion je pouze nadstandardní služba, kterou útulek poskytuje. „Proto také máme k těmto účelům k dispozici pouze jedno místo pro psy a jedno pro kočky. Více míst vyčlenit nemůžeme z kapacitních důvodů, ale také hlavně proto, že naší náplní je provozovat útulek, nikoliv penzion,“ vysvětlila Hynčicová.

Mnozí chovatelé si teď dělají těžkou hlavu, jak mají zabezpečit své zvíře, zatímco budou na dovolené.

„Řešíme to už druhým rokem. V minulosti se nám o pejska starala moje maminka, ale ta předloni zemřela. Loni jsme dali pejska k mým známým, ale letos asi raději nikam nepojedeme,“ svěřila se obyvatelka Přerova Jitka Bouchalová.

A na kolik peněz přijde umístění čtyřnohého mazlíčka do penzionu přerovského útulku?

„Záleží na velikosti zvířete, ale cena se pohybuje v rozmezí od sto do sto padesáti korun na den. V ceně je zahrnuto krmivo. Chovatelé však musí mít zvíře naočkované a nezbytné je i veterinární potvrzení o zdravotním stavu zvířete, které nesmí být starší než tři dny od přijetí zvířete do penzionu,“ řekla závěrem Soňa Hynčicová.