Na třetím ročníku Zubrfestu se během jednoho dne vytočilo 350 sudů piva, což znamená 35 000 půllitrů zlatavého moku.

Návštěvnickou odezvu si organizátoři pochvalují.

„Když jsme se před třemi lety poprvé rozhodli, že uspořádáme Zubrfest přímo v pivovaru, byl to krok do neznáma. Uplynulé ročníky však ukázaly, že to bylo dobré rozhodnutí, protože prostory pivovaru dodávají akci jedinečnou atmosféru. Jsem rád, že dorazilo tolik návštěvníků, kteří si akci společně s námi užili," zhodnotil festival Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr.

Druhá stage nabídla domácí kapely, podvečer řízně naladil rockový underground Stará Dobrá Ruční Práce. Po něm pak večer patřil na hlavním pódiu slovenské Tublatance v čele s frontmanem Martinem Ďurindou.

„V Česku a na Moravě mají nejlepší piva na světě. Jsme tu rádi, díky, že jste přišli, protože jste fantastičtí," vzkázal všem z pódia.

Miluji Maťa

První řada fanoušků zpívala s kapelou většinu textů, výjimkou nebyla jednačtyřicetiletá Michaela Šmehlíková z Prostějova.

„Miluji Maťa. Poslouchám Tublatanku už od patnácti let a dnešní koncert jsem nemohla vynechat," potvrdila. V repertoáru nechyběl hit kapely Láska drž ma ešte nad hladinou.

Zubrfest jistě patří mezi nejvyhledávanější akce ve městě, vysoký počet návštěvníků má ale i svou odvrácenou stranu – prostor areálu již k večeru přetéká odpadky, výjimkou nejsou nekonečné fronty na pivo.

„Areál má skvělou atmosféru, i kapely jsou dobré. Jen je škoda, že poměrně brzo došlo jídlo a fronty na pivo jsou neúnosné," přiznala účastnice Simona Kočí.

Kromě hudebních vystoupení nabídl program sportovní výkony akrobatů na trampolínách. Zubrfest navštívily také nové hokejové posily týmu přerovských Zubrů.