Opilé zubařce teď hrozí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Přijali jsme trestní oznámení na dětskou zubařku ze zdravotního střediska, kterým se budeme zabývat,“ potvrdila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní ordinovala lékařka značně opilá a dechová zkouška u ní naměřila 3,8 promile alkoholu v krvi.

Žena musela být na doporučení lékaře převezena na protialkoholní záchytnou stanici do Olomouce k vystřízlivění, kde strávila celou noc. „Něco jsme slavili den předtím, a tak to dopadlo,“ uvedla lékařka v rozhovoru pro server tn.cz.

„Odvezli mě až do Olomouce a pustili ráno,“ popisovala žena, která v přerovské zubní ordinaci pracovala jen na záskok.

Ta nepřímo připustila, že po celé aféře bude muset odejít. „Smlouvu mám stejně uzavřenou jen do 30. dubna, protože paní doktorka, za kterou jsem zastupovala, by chtěla ještě pracovat,“ řekla dále.

Podle dobře informovaných zdrojů z lékařského prostředí se nejedná o nikoho z místních, ale doktorku z Olomouce, která zastupovala za dlouhodobě nemocnou dětskou zubařku přerovského zdravotního střediska. „Jsme tím dosti otřeseni,“ shodují se místní lékaři.

Další postup nyní proti lékařce zvažuje i Česká stomatologická komora v Olomouci. Množství alkoholu, které dětská zubařka požila, není podle odborníků životu nebezpečné. „Je to u každého individuální. Někdo nekoordinuje své pohyby a má problémy s výslovností už při necelých dvou promile, na jiném člověku to není poznat, ani když má tři promile v dechu,“ řekl jeden z lékařů záchytné stanice ve Vojenské nemocnici v Olomouci.

V minulosti podle něj dokonce nebyli pacienti převáženi na záchytku, pokud neměli čtyři promile alkoholu v dechu. V Olomouckém kraji přitom nejde o ojedinělý případ.

V únoru loňského roku informoval Deník o případu pediatra, který ordinoval opilý v Domašově nad Bystřicí na Olomoucku. Policie mu tehdy naměřila 2,4 promile alkoholu. Soud, který se kauzou zabýval, uložil lékaři patnáctitisícovou pokutu.