O poskytnutí nadstandardních pedagogických služeb usiloval dlouhodobě ředitel školy Jiří Vávra, který byl nedávno odvolán z funkce. Zastupitelé nyní škole přiklepli peníze, z nichž si bude moci odborníky zaplatit.

„Škola bude mít dva nové zaměstnance - speciálního pedagoga a pedagoga volného času,“ informoval mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal. Zastupitelé rozhodli, že speciální pedagog začne na škole působit ještě v říjnu.

„Město za něj v letošním roce zaplatí 83 tisíc korun a od příštího roku pak poskytne prostředky ve výši 414 tisíc korun na oba zaměstnance,“ shrnul Přidal. Pro tento návrh zvedlo na jednání v hlasování ruku 28 zastupitelů, což byla drtivá většina přítomných.

Podle odvolaného ředitele Jiřího Vávry vyžaduje složitá situace na škole, aby pedagogický sbor posílil nejen o kvalifikované odborníky, ale i o asistenty ve třídách. „Přestože ve funkci končím, jsem rád, že škola nakonec nadstandardní pedagogické služby získala,“ komentoval rozhodnutí zastupitelů ředitel Vávra.

Práce s problémovými romskými dětmi vyžaduje podle jeho slov velké nasazení. „Třídy jsou předimenzované, je v nich 25 až 28 žáků. Mnozí žáci přitom vyžadují speciální péči. Trpí poruchami chování, obtížně chápou a jsou hyperaktivní,“ řekl Vávra.

Ten má za to, že by se měl ve třídách snížit počet žáků, aby učitelé nápor zvládali. Podle náměstkyně přerovského primátora Šárky Krákorové - Pajůrkové (ČSSD) už rada města rozhodla o vypsání výběrového řízení na místo nového ředitele. Odvolaný ředitel ZŠ B. Němcové Jiří Vávra totiž ve funkci končí ke 31.říjnu.

„Zájemci se mohou hlásit do poloviny listopadu. S obsazením místa nového ředitele počítáme od února příštího roku,“ nastínila náměstkyně primátora.