Město hodlá odtah nevhodně zaparkovaných aut zajistit a tato činnost bude nově spadat pod technické služby.

Podle zástupců magistrátu se nyní hledají vhodné lokality, do kterých by se mohla odtažená auta přemístit. Město si navíc hodlá došlápnout na nezodpovědné majitele aut, která ohrožují bezpečnost provozu.

Nejhorší lokalitou je Předmostí

„Auta jsou zaparkovaná na nevhodných místech, kde brání při průjezdu vozidlům hasičského záchranného sboru nebo zdravotnické záchranné služby,“ shrnul mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle jeho slov patří k nejhůře postiženým lokalitám ve městě Předmostí, katastrofální je ale i situace v ulici Budovatelů nebo Trávník. Právě na zhoršený průjezd v ulici Trávník si v minulosti stěžovali přerovští hasiči. Ti ve snaze dostat se na místo zásahu museli často auta odtahovat z místa vlastníma rukama.

Botičky na některé neplatí

To se ale má nyní změnit. „Městská policie bude důsledně dbát na dodržování zákona o pozemních komunikacích ze strany řidičů, dávat botičky a sankce,“ řekl Přidal. Majitelům aut v Předmostí, kde je situace nejhorší, chtějí radní v blízké době vhazovat do schránek informační letáky, které je mají upozornit na problém a případné postihy.

„Strážníci budou také provádět pravidelné kontroly a dávat botičky,“ upřesnil dále Přidal. Na mnohé majitele aut, kteří nechávají své auto odstavené v ulicích i několik měsíců, ale ani botičky neplatí.

„Pro mnohé z nich je botička spíše tím, co jim auto dobře hlídá,“ míní třeba náměstkyně primátora Elena Grambličková (ODS). Podle zástupce ředitele Městské policie Miroslava Komínka strážníky nejvíce trápí právě vozidla, která jsou v ulicích zaparkovaná i několik týdnů a jejich majitelé se k nim nehlásí.

Odtahová služba v Přerově dosud chyběla. „Ředitel technických služeb má nyní za úkol vytipovat lokality ve městě, kam by se mohla odtažená auta umístit. To je teď asi nejsložitější, najít pro odtažená auta vhodnou odstavnou plochu,“ řekla náměstkyně primátora Grambličková.

Zajištění této služby bude finančně náročné. Jen zakoupení auta na odtah totiž přijde na 2,5 milionů korun.