„Zpěvník Jaroslav Wykrent 100 + 1 obsahuje sto písní a jeden nezhudebněný text. Všechny texty jsou od Jaroslava Wykrenta a na hudbě se kromě něj podíleli jako spoluautoři také Drahoslav Volejníček, Vadim Petrov, Vladimír Figar nebo Ivan Němeček,“ prozradil Petr Stojan, v jehož nakladatelství Jasto zpěvník vyšel. Mapuje padesát let tvorby autora - první písnička je z roku 1966, poslední vznikla teprve nedávno.

„Myšlenka vydat zpěvník vznikla asi před čtyřmi lety. Nejprve jsem si říkal, že to nemá smysl, ale jako vždy mě ukecali. Počet písní postupně narůstal až na 100 + 1, což je jeden nezhudebněný text a má název Až vyhraji v loterii. Dal jsem ho tam, ať s ním někdo něco udělá. Možná se ho nakonec ujme Jarek Nohavica,“ řekl skladatel Jaroslav Wykrent.

Největší zásluhu na tom, že zpěvník vyšel, má podle něj přerovský hudebník Petr Stojan.

„Je v něm sto mých textů a kolem osmdesáti kompletních písniček. Není to ale exkluzivní výběr, spíše taková procházka životem. Jsou tam věci ze šedesátých let, ale i písničky, které zpívali jiní,“ poznamenal.

Koncert v Městském domě byl zcela vyprodaný a lidé stáli i na balkónech. Posluchači si mohli skladby vychutnat v moderních aranžích skupiny In blue a interpretace se zhostili pozvaní zpěváci a hudebníci. Jedním z hostů byla i legendární přerovská zpěvačka Marcela Vysloužilová - Urbášková, která zpívala i v kapelách Vox nebo Krab. Text Jaroslava Wykrenta na hudbu Ivana Němečka „Blýskalo se, lilo“, si zazpíval písničkář Jarek Nohavica.

„Potkal jsem Jardu v časech, kdy jsem ještě veřejně nevystupoval jako písničkář, a on už byl tehdy renomovaný textař. Vždycky jsem se na něj díval spíše jako na staršího bratra, který mě naučil skládat písničky a po jeho vzoru jsem se odhodlal vzít do ruky kytaru a vylézt na ta prkna. Protože - jak Jarda správně říká - když máš talent, tak se neubráníš,“ řekl s úsměvem Jarek Nohavica.
Ten si také jako jeden z prvních zpěvník Jaroslava Wykrenta koupil.

„Jsem moc rád, že vychází. Tohle mi totiž u Jardy chybělo. Měl jsem jeho desky, mohl je poslouchat, ale zpěvník, to je něco jiného. Sednete si s kytarou a písničku pro sebe oživíte. Zítra, až si udělám čas, sednu si s kytarou ve svém podkroví, abych s Jardou strávil krásný večer tím, že budu zpívat jeho písně,“ uzavřel Jarek Nohavica.