Změna vedení vlaků je spojena v souvislosti zavedení linky z Bohumína na letiště Ostrava – Mošnov. „Zachovány jsou páteřní spoje v době ranní a odpolední špičky. Zbývající osobní vlaky jsou ve dvouhodinovém taktu ukončeny," uvedla regionální mluvčí ČD Kateřina Šubová s tím, že v přestupní stanici Suchdol nad Odrou zůstává v obou směrech zachována návaznost na rychlíky ve směru Brno – Bohumín.

Zachovány tak zůstávají spoje s odjezdem v 5, 5:31 a 6:01 hodin z Přerova a v 15:56, 17:56 a 19:56 s příjezdem do Přerova.

Ceny jízdenek se v průměru změnily o jedno procento – obyčejné jízdné se tak například zvýšilo z 91 korun na 92 korun. Výhodu naopak nabízejí České dráhy cestujícím v první třídě. „Dosud byl tento lístek oproti druhé třídy dražší o poloviny, nyní jen o třicet procent. Nová je také jízdenka s nulovou hodnotou pro děti do šesti let, kterou rodiče získají u pokladní přepážky nebo přímo u průvodčího ve vlaku," doplnila mluvčí.

Lidé zvyklý cestovat ve větších skupinách by si pak měli dávat pozor na novinky. V den odjezdu bude možné získat skupinovou slevu maximálně pro pět spolucestujících. Pro skupiny od šesti a více pasažérů je nutné přihlásit nejpozději tři dny před plánovanou cestou přes objednávkový formulář. Jako bonus pak cestující získají zdarma místenky. „Chceme mít spoje kapacitně zmapované. V případě potřeby by tak mohlo dojít k posílení spojů," dodala Kateřina Šubová.

Změny pro cestování skupin budou platit až ode dne vyhlášení, do té doby zůstávají stávající podmínky.