Proč se přestal líbit zástupcům iniciativy zubr, symbol síly, vitality, neohrabanosti a neústupnosti?

„Vlastně nám ani tak moc nevadí. Ale je jasné, že město Přerov mnohem více vystihuje ptactvo. Kačeny, racci, ale také labutě a další vzácné exempláře u nás v minulých letech našli útočiště," snažila se neúspěšně zamaskovat skutečné pohnutky iniciativy Jitka Racková, která se opírá o tiskové zprávy Moravského ornitologického spolku.

Podle expertů na zpravodajskou problematiku je ale ve hře mnohem více.

„Je pravda, že tu máme rybník, Bečvu, kačeny a já sám kupříkladu také vlastním opeřence. Ale pravda je někde úplně jinde," prozradil tajemně bývalý přerovský zpravodajec Ladislav Dušín.

Skutečné důvody snah o změnu městského znaku nakonec vyšly najevo zcela spontánně, a to, když strany zveřejnily kandidátky do nadcházejících komunálních voleb.

„To nemůže být náhoda. Petr Vrána, hnutí ANO, Šárka Krákorová Pajůrková, sociální demokracie, Jiří Kohout, koalice Společně pro Přerov," četl ze seznamu nahlas zcela otřesený primátor města. Podle politologů se dá už nyní předjímat, zda se mezi zastupiteli podaří najít pro kontroverzní návrh většinovou podporu. Tuší, že ano.

„Pro nás je to velmi špatná zpráva," shodují se zástupci hokejového klubu i přerovského pivovaru, kteří si nedovedou představit, že by se ze dne na den přejmenovali třeba na HC Vrána nebo HC Kohout. (ente)