Vítáte jednosměrku ve Wurmově? Hlasujte v anketě níže

Město má ke změně důvody - chce zvýšit bezpečnost na nepřehledné křižovatce. Lidé se ale pozastavují nad tím, že se o změně nedozvěděli dříve.

„Řidiči, kteří vjedou z Čechovy do Wurmovy ulice, budou muset ctít nové dopravní značení. Silnice se totiž stává jednosměrnou, takže se už odtud auta nedostanou na Komenského třídu, která je jednou z dopravních tepen. Značka jim dovolí dojet pouze k finančnímu úřadu, a dál už se nedostanou,“ shrnula mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

ČTĚTE TAKÉ: Tragédie na železnici: vlak u Kojetína srazil člověka

Cyklista i řidič měli špatný rozhled

Úpravou dojde k odstranění nepřehledné křižovatky s ulicí Komenského - konkrétně s vyústěním cyklostezky a chodníku s přechodem pro chodce.

„Cyklista na této stezce má totiž špatné rozhledové poměry za nároží budovy v místě křižovatky a stejně tak měl zhoršený výhled i řidič, jedoucí z Wurmovy ulice na Komenského třídu,“ doplnil náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO), který má na starosti dopravu.

Úprava má zlepšit i podmínky pro chodce.

„Bylo běžné, že na přechodu stálo auto a chodci byli nuceni jej obcházet a pohybovat se tak mimo chráněný prostor přechodu. Tato situace bývala zvlášť nebezpečná pro děti, které kličkovaly mezi auty,“ doplnil přerovský cyklookoordinátor Jiří Janalík.

Součástí navrženého řešení je rovněž zřízení protisměrného jízdního pruhu pro cyklisty.

ČTĚTE TAKÉ: Ve Škodově ulici zbourají poslední domy

Zajížďka ke kinu

Řidičům změna nevadí, jen se pozastavují nad tím, že se o ní dozvěděli až ve chvíli, kdy se ulicí snažili projíždět.

„Nečekal jsem to, takže jsem trochu zazmatkoval. Je ale pravda, že se díky tomu přestanou tvořit nepřehledné situace na křižovatce Wurmova - Komenského, kde bylo odbočení z ulice směrem ke gymnáziu dost problematické,“ zhodnotil jeden z řidičů Jan K.

„Pro hlavní tah a průjezdnost Přerovem je skoro jedno, jestli bude Wurmova obousměrná nebo ne. Jen řidiči, kteří se budou chtít dostat z Čechovy na Komenského, budou muset zajet až ke kinu Hvězda, a odtud se pak dostanou na kruhový objezd u kostela,“ řekl další ze šoférů, který ulicí denně projíždí.