Dveře výstav otevřeli po dvouměsíční pauze také v Muzeu Komenského v Přerově - pokladna je ale kvůli rekonstrukci dočasně přemístěna ke vstupu do slavnostní síně zámku. Cedule, upozorňující návštěvníky na dodržování hygienických opatření, rozmisťovala v pondělí ráno do jednotlivých sálů vedoucí výstavního a programového oddělení Kristina Sehnálková.

„Výstavu Nevěsty z jiných světů - Cizinky v nás, která představuje příběhy šesti záhadných žen z různých historických epoch, si lidé neměli čas prohlédnout. Teď k tomu budou mít příležitost. Jen do dětského koutku nebude umožněn přístup, protože není v našich silách provést jeho dezinfekci po každé návštěvě,“ shrnula. Muzeum bude mít otevřeno denně - včetně pondělí a víkendů.

Až od příštího týdne se život vrátí také do dvou městských galerií - v Pasáži a na Horním náměstí.

„Poprvé otevřeme v úterý 19. května, zatím bez víkendového provozu. Lidé si mohou prohlédnout výstavu k desátému výročí galerie a připravujeme i atraktivní venkovní expozici v zámeckém příkopu. Návštěvníci budou moci od června obdivovat velké kované skulptury z dílny moravských uměleckých kovářů,“ upřesnila vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová.

Přerovské kino Hvězda zatím zůstává zavřené, a to až do 25. května, kdy se otevře spolu s novou stylovou kinokavárnou Kabinet Hvězda.

Kromě výstavních prostor ožily v pondělí také předzahrádky restaurací, které se znovu zaplnily hosty, zákazníci vzali útokem kadeřnictví a holičství. Většina prodejen se otevřela i v největším nákupním centru - Galerii Přerov. Na provoz gastrozóny si ale lidé musejí počkat až do 25. května.