Tradici masopustu obnovil v Přerově v roce 2009 spolek Cukrle s Folklorním souborem Haná a akce se těší vždy velkému zájmu veřejnosti.

I tentokrát povede trasa centrem města, kde si mohou zatančit s medvědem místní obchodníci a prodejci.

Průvod masek vyrazí od sídla spolku Cukrle v ulici U Bečvy. V devět hodin ráno proběhne na Masarykově náměstí předání masopustního práva.

Sdílená kola. Ilustrační foto
Sdílená kola dorazí i do Přerova, lidé je najdou na čtyřiceti místech

„Role starosty, který předá pomyslnou vládu nad městem stárkovi a chase, se tentokrát zhostí radní Jakub Navařík. Už jsme pro něj nachystali kroj,“ prozradila Magda Barboříková z pořádajícího spolku Cukrle.

Zahrají hned tři muziky

V průvodu podle ní nebudou chybět tradiční maškary - stárek se stárkou, ženich s nevěstou, medvěd, slamák, bába s nůší nebo smrtka.

Do kroku bude hrát cimbálovka Okybača z Lipníku a Hanácká mozeka Litovel. Zapojí se i přerovský Primáš.

„Aby maskám nevyhládlo, nebude chybět pohoštění v podobě koláčků a něčeho na zahřátí. Většinou nás pohostí také obchodníci, u kterých se po cestě zastavíme,“ popsala Barboříková.

Ve čtvrtek 9. února se na autobusovém nádraží v Přerově stala nehoda. Policie hledá svědky.
Autobus brzdil, aby nesrazil mladíka. Seniorka spadla ze sedadla a zranila se

Průvod vyrazí z Masarykova náměstí na faru, kde si s medvědem zatančí místní farníci. Poté bude pokračovat do Jiráskovy ulice se zastávkou v prodejně chovatelských potřeb Jirků, ale i dalších obchodech.

„Obešli jsme místní obchodníky a jsou připraveni se zapojit do masopustního veselí,“ poznamenala s úsměvem.

Takovou rockovou sešlost Přerov nepamatuje. Do Městského domu zamířili v sobotu večer fanoušci legendární kapely Spektrum, která se po padesáti letech hraní rozloučila se svými věrnými. Na koncert s názvem Spektrum Naposledy! dorazily tři stovky lidí.
VIDEO: Setkání rockerů, jaké Přerov nepamatuje, zaplnilo „měšťák“

Z Jiráskovy ulice se maškary s medvědem vydají do sousední Wilsonovy a další zastávka je ve vinotéce U Hanačky. Chybět nebude ani návštěva Horního náměstí a přerovského zámku.