Pavel Novák ještě na začátku července organizoval v Kozlovicích charitativní akci Na dětech záleží, jejíž výtěžek putoval na hemato-onkologické oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci.

Pořádal koncerty pro děti, chystal vlastní hudební projekty a připravoval se jako každoročně v předstihu na ten, který nazýval „štědrodenní“.

Podle policejních informací zemřel Pavel Novák na Pelhřimovsku.

„Pohřešován byl už od pátku 2. září a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání. Jeho tělo bez známek života bylo nalezeno až v pondělí 5. září v podvečer. S ohledem na rodinu a pozůstalé nebudeme sdělovat bližší informace,“ uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Policie potvrdila pouze to, že k úmrtí nedošlo cizím zaviněním.

Zpěvák Pavel Novák
Zemřel zpěvák Pavel Novák

Navždy v mém srdci

Smutná zpráva zasáhla širokou veřejnost a otřásla nejen jeho hudebními kolegy, ale i fanoušky a příznivci. Lidé se s hudebníkem loučili na Facebooku, přáli upřímnou soustrast celé rodině.

„S Pavlem jsme se znali padesát let a před čtyřmi desítkami let založili společně skupinu Pirillo. Tehdy se z nás stala nerozlučná dvojka, zažívali jsme spolu vzestupy i pády. Časem se naše hudební cesty rozdvojily, v kontaktu jsme ale zůstali díky občasnému společnému koncertování s jeho otcem. V mezidobí jsme obnovili Pirillo a opravdu jen několikrát za posledních deset let společně vystoupili. Vždycky tam ale ta chemie z mládí zafungovala,“ vzpomíná na Pavla Nováka Jaroslav Macíček, který je dnes ředitelem Kulturních a informačních služeb v Přerově.

„Jako by se to mělo stát, že jsme vloni s Pirillem natočili naši vůbec první desku. Měl tam parádní formu, jako zamlada. Naposledy jsme se potkali asi před měsícem a dohodli se na několika koncertech v rámci 40. výročí založení Pirilla. Toto výročí připadne na duben 1983. Osud ale rozhodl jinak a už se nikdy vedle Pavla na pódiu nepostavím. Zůstane navždy v mém srdci. Čůňo, budeš mi chybět, ale třeba konečně najdeš svůj klid. Macek,“ dodává.

Zpěvák Pavel Novák organizoval fotbalové benefice v Kozlovicích s názvem Na dětech záleží
Pavel Novák: benefice, otcova tradice i jeskynní potápění

Velká rána

V šoku je i dlouholetý přítel rodiny a moderátor řady koncertů Pavla Nováka staršího i mladšího v Městském domě Bohuslav Přidal.

„Byla to pro mě velká rána, která mě naprosto přepadla. Ještě v červenci jsem ho viděl na hřišti v Kozlovicích, byl plný života a organizoval dobročinnou akci pro nemocné děti,“ řekl Bohuslav Přidal, který jen těžko hledá slova.

„Znám ho od narození, protože jsem spolupracoval i s jeho otcem. Po jeho smrti převzal štafetu Nováků a organizoval koncerty pro děti. Společně jsme na listopad plánovali vzpomínku na Jardu Wykrenta, na té už ale bude chybět. Cenil jsem si toho, že dokázal navázat na dlouholetou tradici vánočních koncertů na náměstí, na odkaz svého táty. Přerovu bude chybět,“ vyjádřil svou lítost.

Zarmouceni jsou odchodem Pavla Nováka do hudebního nebe i jeho kolegové ze skupiny Penzistor.

„Osud nám zasadil těžkou ránu. Náš celoživotní kamarád Pavel Novák už není mezi námi. Nezbývá než věřit, že našel svůj klid. Upřímnou soustrast celé jeho rodině,“ napsali na Facebooku.