Josef Nekl vystudoval Střední ekonomickou školu v Přerově, Vysokou školu politickou v Praze, působil jako ekonom i podnikatel a byl výraznou přerovskou osobností. Pocházel z Prostějova, v roce 1974 se oženil a s manželkou vychovali dceru a syna.

„Jeho radostí byla i tři vnoučata. Jedna z jeho posledních zpráv na facebookových stránkách byla odkazem na článek o vnučce Karolíně, která jako studentka medicíny vypomáhá na covidovém oddělení,“ zmínila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová. Zastupitelé uctí památku svého zesnulého kolegy v pondělí 12. dubna minutou ticha.

Josef Nekl byl v přerovském městském zastupitelstvu od roku 1990 a byl jedním z nejdéle sloužících zastupitelů. V letech 2010 až 2017 usedl jako poslanec ve Sněmovně, krajským zastupitelem byl od roku 2004 do roku 2016.

„Jeho smrt mě velmi zasáhla a zarmoutila. Jako kolegy jsem si ho vážila a zůstane po něm velké prázdno. Vážili jsme si ho nejen jako politika, ale i jako člověka, na kterého jsme se mohli vždy obrátit,“ řekla jeho kolegyně a zastupitelka Věra Vránová (KSČM).

„Znali jsme se velmi dlouho, a i když byl na opačné straně politického spektra, vždy jsem razil heslo, že v komunální politice to není o stranách, ale o lidech. Vážil jsem si ho jako zastupitele, který uměl věci vysvětlit, dokázal naslouchat a byl schopen hledat kompromis. Bohužel jsme si opět uvědomili, že tato nemoc si nevybírá,“ uzavřel náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS). (pu)