Ta si za dobu svého konání získala takovou oblibu, že na ni každoročně zavítá až na tři tisíce návštěvníků. Letošní ročník však nebyl tak pestrý jako v předcházejících letech.

Návštěvníkům zde scházel zejména prodej ovocných stromků. Výstava měla menší rozsah než v minulosti. Musela totiž změnit své sídlo.

„Letos je to poprvé, co výstavu pořádáme v areálu střediska volného času. Předcházející ročníky se konaly v areálu střední školy zemědělské, ale toto místo jsme museli opustit. Škola se totiž přestěhovala do Přerova a od září prostory využívá lipnická Střední škola elektrotechnická,“ informoval jeden z hlavních pořadatelů výstavy Miroslav Macíček.

Výstava letos nabídla tradiční přehlídku různých druhů zvířat. Co však návštěvníci postrádali, byla expozice staré zemědělské techniky, prodej ovocných stromků a větší škálu vystavovaných ovocných výpěstků.

„Prodej stromků tu letos není, protože spousta prodejců šla za tržbami na Podzimní Floru, která se koná ve stejnou dobu v Olomouci,“ vysvětlil Macíček.

Pořadatelé však návštěvníkům slibují, že příští rok už o nic nepřijdou. Chtějí totiž v dlouholeté tradici pokračovat, i když se výstava bude konat v jiných prostorách.

„Chtěli jsme si nové zázemí vyzkoušet, ale příští rok už tu návštěvníci najdou i nějakou tu zemědělskou techniku a samozřejmě i prodej stromků,“ slibuje Macíček.