Ve hře je částka 480 korun. Konečné slovo však budou mít v Přerově i v Hranicích zastupitelé. Radovat se mohou lidé v Lipníku nad Bečvou. Tam budou v příštím roce platit za likvidaci komunálního odpadu méně, a to 451 korun.

„V letošním roce obyvatelé platili poplatek za svoz odpadu 454 korun, zastupitelé minulý týden schválili snížení poplatku na 451 korun,“ informovala mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Podle mluvčího přerovského magistrátu Bohuslava Přidala vydají radní novou obecně závaznou vyhlášku o komunálním odpadu.

„Navýšení poplatku o 25 korun je nutné. Město totiž kvůli neplatičům v současné době doplácí na likvidaci komunálního odpadu částkou ve výši kolem pěti milionů korun,“ uvedl mluvčí Přidal.

V současné době platí lidé v Přerově za komunální odpad částku 475 korun, zdražovalo se totiž už vloni, a to o osm korun. Schválení navýšeného poplatku za komunální odpad budou na svém jednání v prosinci projednávat také přerovští zastupitelé.

V Hranicích letos lidé platí „za popelnice“ 444 korun, což je o 36 korun více než vloni. Stejné navýšení je i v návrhu na příští rok, tedy na 480 korun. Svoz a likvidaci odpadu zajišťuje pro město Hranice akciová společnost Ekoltes.

„Vzhledem k tomu, že se zvýšil počet kontejnerů na komunální i tříděný odpad, a to celkem o patnáct míst, a tak se nám prodloužily svozové trasy, museli jsme mírně navýšit cenu za svoz a likvidaci komunálního odpadu pro město,“ vyjádřil se k navýšení ředitel Ekoltesu Milan Vinkler.

Ten připomněl, že v částce, kterou lidé platí, je zahrnuta také likvidace separového a nebezpečného odpadu. Navýšení poplatku za komunální odpad budou hraničtí zastupitelé projednávat 29. listopadu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika