Strážníci se totiž v minulých dnech téměř nezastavili.

„Dva dny neděláme nic jiného, než že provádíme pravidelné kontroly v Čechově ulici. Řidiči totiž vůbec nerespektují dopravní značení a vjíždějí se svými auty klidně i mezi pracovníky a stavební techniku. Ignorují také zákaz zastavení,“ popsal situaci zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Podle jeho slov jsou po dobu oprav dočasně zobousměrněny Sušilova a Wurmova ulice, které s Čechovou sousedí. Ani to ale příliš nepomáhá. Auta se dál tlačí do Čechovy ulice.

„Řešíme to případ od případu, někdy stačí domluva, jindy musíme přistoupit k sankcím,“ řekl.

Na špatnou dostupnost si stěžují i obchodníci, kteří mají v Čechově ulici prodejny. V prvních dnech stavby se k nim nedostala ani vozidla zásobování.

„Pár dní se to dá vydržet, ale kdyby opravy trvaly déle, tak to pocítíme na tržbách. Auta se k nám nedostanou a pěšky se lidem nechce,“ řekla prodavačka jednoho z obchodů.

Kvůli stavbě mostu na dálnici D1 mezi Lipníkem a Přerovem je od 25. září 2017 uzavřen hlavní tah  z Přerova na Olomouc, a to v úseku od čerpací stanice MOL k autosalonu
Tah Přerov - Olomouc zavřela stavba dálnice, auta musí po objížďce

Totální kolaps se zatím nekonal

Kvůli uzavírce Čechovy ulice, která začala ve čtvrtek 21. září a potrvá až do 30. září, se dopravní zátěž přesunula do jiných částí města a ve špičkách se tvořily kolony.

Zatím ale nenastal scénář, kterého se všichni obávali - totální kolaps dopravy.

„Auta se štosují hlavně v Komenského ulici a zacpané je to i na 9. května, nebo na křižovatce u pekárny Racek. Očekával jsem ale, že to bude ještě horší,“ shrnul své postřehy jeden z řidičů Petr Vlk.

Například páteční špička dala šoférům pořádně zabrat a Přerov byl totálně ucpaný - kolony se tvořily i v jindy průjezdných ulicích Svisle, Ztracená, Denisova nebo Generála Štefánika.

Na situaci v sociálně vyloučených lokalitách v Přerově dnes dohlíží osm asistentů prevence kriminality
Nadávky, krádeže, potyčky. V Přerově už se bojí i Romové

Úplná uzavírka až do října

Na co se mají lidé v nejbližších dnech připravit?

„Od 23. do 27. září bude platit v Čechově ulici uzavírka pro veškerý provoz mimo autobusy, vozidla stavby a zásobování. Od 28. do 30. září pak pro veškerý provoz mimo vozidel stavby,“ nastínila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Komplikace pociťují také cestující městské hromadné dopravy.

V termínech úplné uzavírky, a to včetně autobusů, je trasa linek číslo 101, 103, 111 a 112 vedena obousměrně - z autobusového nádraží pojedou spoje po objízdné trase kolem Husovy a Kojetínské ulice, dále na Komenského a Šířavu, kde mohou lidé nastoupit na náhradní autobusové zastávce Přerov, Šířava SOU.

Farm Food Festival v Přerově
Přerovský Farm Food Festival trápil déšť, i tak se ale povedl