Starší dům po rodičích najednou zvenčí vypadal jako kůlnička na dříví.

„Byl jsem po noční, a tak jsem si šel na chvilku zdřímnout. Doma se mnou byla ještě manželka a děti byly ve škole,“ líčil Petr Štefl, který od ledna dojíždí za prací do Otrokovic. „Ta rána mě úplně probrala, a když jsem viděl tu spoušť, nevěřil jsem vlastním očím,“ poznamenal.

V těžké situaci mu asi nejvíce pomohli hasiči a také starosta obce.

„Hned přivolali na místo statika a začali nám shánět náhradní bydlení. Měli jsme štěstí v neštěstí, protože padající střecha nezasáhla obytnou část,“ řekl. Statik přesto po prohlídce domu konstatoval, že by měli shodit i zbytek rozbořené konstrukce.

„Pořád drží jedna třetina střechy, ale je to tak rozjeté, že hrozí sesunutí komínu. Musíme to prý co nejrychleji zajistit, aby trámy nepropadly přes strop do místnosti,“ nastínil. Škodu zatím majitel není schopen vyčíslit.

„Odnesla to jen střecha a jsme pojištění. I tak budeme ale potřebovat na stavbu nové tak 200 až 300 tisíc,“ krčí rameny.

Rodinu v současnosti nejvíce tíží, že nemá kde bydlet.

„Máme dvě dcery – jedna má patnáct a druhá sedmnáct, a ty zatím zůstaly u známých v Přerově. My s manželkou jsme doma a o víkendu pomůžeme firmě při spravování střechy. Uděláme to aspoň provizorně a na jaře začneme dělat nové zastřešení,“ doplnil.

Jestli bude dům obyvatelný, ukáže teprve nadcházející víkend.

„Náhradní bydlení ještě nemáme, snad nám ale dočasně pomůže vedení obce. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo,“ uzavřel majitel domu.