„Budovu jsme oficiálně předali k užívání u příležitosti pětapadesátého výročí založení školy na zahradní slavnosti, která se uskutečnila v pátek 30. září,“ přiblížil místostarosta městyse Petr Dostál. Dřevohostičtí podle něj dokázali v průběhu července a srpna zbudovat v blízkosti školy také víceúčelové hřiště za 2,5 milionů korun a ve druhém poschodí budovy pak vznikly nákladem 2,7 milionů tři moderní učebny.

Ředitelka Nataša Kučerová si nový vzhled školy pochvaluje.

„Díky rekonstrukci se nám podařilo vrátit budově historickou podobu – vypadá teď přesně jako v roce 1957, kdy se stavěla. Dobový ráz je zachován i ve sborovně a ředitelně, kde máme původní nábytek, takže je to takové malé školní muzeum,“ podotkla.

Žáci nyní mají možnost vzdělávat se ve dvou nových učebnách informatiky a jedné jazykové laboratoři, která slouží jako centrum pro získávání dalších zdrojů informací při studiu.

Že opravou školy žil doslova celý městys, dokazuje i velkorysé gesto zdejších zastupitelů. Ti se vzdali svých finančních odměn a zhruba padesát tisíc korun z těchto prostředků šlo i na vybavení jednoho oddělení družiny nábytkem.

Nově otevřené víceúčelové hřiště, na němž právě probíhá zkušební provoz, můžou podle ředitelky využívat nejen děti, ale i ostatní obyvatelé městyse.

„Unikátní je i projekt naučné stezky, která se už několik let buduje v okolí školy. Chceme postupně shromažďovat typické rostliny pro zdejší biotop a hodláme je postupně doplňovat tak, abychom získali nejen současné, ale i původní dřeviny,“ uzavřela ředitelka.