Objekt získala do svého majetku společnost Ekoinvest, která nabídla v soutěži nejvyšší cenu – a to 16,5 milionu korun. Někteří zastupitelé si ale nejsou jisti tím, zda je volba nového kupce správná, a dávali to na zasedání hlasitě najevo.

Podle návrhu, který šel do zastupitelstva, musí kupující firma splnit podmínky pro zahájení opravy objektu, a to do tří let od podpisu smlouvy. Rekonstrukce má být přitom dokončena do pěti let.

Nový vlastník by měl navíc respektovat projekt města, který počítá s přebudováním nevyužité ubytovny na byty, a odkoupit ho za částku 275 tisíc korun.

Do výběrového řízení na koupi budovy v Bayerově ulici se přihlásilo celkem dvanáct zájemců. Opoziční zastupitelé ze Strany společně pro Přerov včera na jednání navrhovali, aby ubytovnu koupila přerovská firma PIK. Ta sice za zchátralý objekt nabídla pouze 13 milionů korun, ale splnila všechny formální náležitosti výběrového řízení.

Vítězná firma Ekoinvest podle opozice až dodatečně dodala čestné prohlášení a nesplnila tím podmínky soutěže. „Je na zvážení, jestli bychom měli prodat ubytovnu firmě PIK, anebo společnosti Ekoinvest, která nedoložila všechny tyto příslušné materiály,“ namítal zastupitel Vladimír Puchalský. (Společně pro Přerov).

Jiný z přítomných Petr Laga (KSČM) si ale myslí, že město by nemělo tuto šanci promarnit a zbytečně přijít o tři miliony korun. „Podle mého názoru je i 16 milionů málo,“ podotkl Laga.

Většina přerovských zastupitelů nakonec pro prodej ubytovny firmě Ekoinvest zvedla ruku a záměr podpořilo na 23 přítomných.

Ubytovna v Bayerově ulici v Přerově už léta chátrá. V devadesátých letech získalo budovu město bezúplatně od armády a od té doby hledá možnosti na její vyžití. „Ubytovna bude po provedení rekonstrukce využita pro potřeby bydlení. Firma se totiž musí držet původního projektu města,“ nastínil přerovský primátor Jiří Lajtoch. (ČSSD).

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Přerov: radní kývli na nabídku firmy, která chce koupit ubytovnu

O bývalou ubytovnu v Bayerově ulici projevilo zájem dvanáct kupců

Město nabízí k prodeji ubytovnu v Bayerově ulici, cenu ale neuvedlo