Počáteční obavy některých politiků, zda záměr u zastupitelů nakonec projde, se nenaplnily. Pro přesun primátora, jeho náměstků a sekretářek na Horní náměstí zvedlo ruku 22 ze 34 přítomných. Pět bylo proti, šest se zdrželo a jeden nehlasoval.

Zastupitelé rozhodli také o tom, že město odkoupí dvě budovy na Horním náměstí pro novou radnici od společnosti Alimentare za 16 milionů korun. Původně chtěli radní dát do koupě 14 milionů. Na vyšší cenu kývli zastupitelé zřejmě proto, že majitel objektů zvažoval odstoupení od prodeje.

Vysvětloval to tím, že semu nelíbí způsob jednání města a fakt, že je podezírán ze spekulativního nákupu. V pondělí kolem desáté hodiny večer se ale vše změnilo.

„Zastupitelé přistoupili na mé podmínky a na cenu 16 milionů korun, takže budu s městem o prodeji dál jednat,“ řekl vlastník domů Vlastimil Špetla.

A jak hodnotili záměr na přemístění radnice na Horní náměstí zastupitelé? „Jak zajistit dopravu na Horní náměstí pro naše imobilní občany a seniory?

Nevím také, nakolik byl tento záměr konzultován s občany,“ vyjádřil se na jednání třeba zastupitel za ODS a poslanec Zdeněk Boháč.

Ten se přikláněl podobně jako zastupitelé ze strany Společně pro Přerov k ponechání radnice na náměstí T. G. Masaryka.

„Vraťme se k tomu, co máme, a vraťme se k náměstí T. G. Masaryka,“ vyzýval zastupitele Vladimír Puchalský ze strany Společně pro Přerov.

Zastupitel za KSČM Petr Karola zase upozorňoval na skutečnost, že může kvůli zvýšení dopravy v historické části města dojít k popraskání domů na Horním náměstí. Na to si už v minulosti stěžovali někteří jejich majitelé.

„Dopravní ruch se podepisuje na stavu budov, což se ukázalo i v minulosti. Vstupy na náměstí jsou navíc omezující pro dopravní obslužnost,“ vyjádřil svůj názor Karola.

Na jednání vystoupila i jedna z obyvatelek Přerova, která nepovažovala přemístění radnice za přínos. „Pořád se hovoří o oživení náměstí. Oživí se ale tím, že sem bude chodit dvacet lidí do práce?“ ptala se. Navíc jí vadilo, že rodiště Jana Blahoslava a působiště J. A. Komenského nemá peníze na důstojnou knihovnu, ale má peníze na novou radnici.

Podle zastupitele Michala Chromce z Přerovské koalice je však zakoupení dvou domů na Horním náměstí do budoucna výhodnou investicí.

„Měli bychom se těchto domů zmocnit a respektovat názor komise, která koupi domů doporučila, “ řekl Chromec s tím, že Horní náměstí má svůj neopakovatelný genius loci.

Právě s ohledem na výhodnost investice pro město navrhl, aby zastupitelé přistoupili na částku 16 milionů, kterou požaduje za domy na Horním náměstí společnost Alimentare. Pro cenu 16,2 milionu se v závěrečném hlasování vyslovilo 25 ze 34 přítomných zastupitelů.