Policie vypsala nábor na přijetí nových zaměstnanců. Jenže najít vhodného uchazeče prý není zrovna jednoduché. „V současné době nám schází dvacet zaměstnanců. Probíhá však nábor a průběžně volná místa doplňujeme,“ informovala mluvčí přerovských policistů Michaela Sedláčková.

Nejčastějším důvodem rozvázání pracovního poměru v loňském roce byl odchod zaměstnanců do starobního důchodu, ale někteří odešli i k útvarům mimo region.

Podle slov policejní mluvčí je úspěšnost přijetí nových uchazečů nízká. „Dá se říct, že z deseti uchazečů splní výběrové podmínky a následně jsou přijati jeden až dva zájemci o práci u policie,“ řekla Sedláčková.

Více než stovku zaměstnanců přerovské policie čeká na jaře stěhování do nového objektu na sídlišti Kopaniny. Dnes pracují v několika budovách rozmístěných do různých částí města.

„Předpokládáme, že provoz by se měl v nové budově rozjet začátkem května,“ upřesnil přerovský policejní ředitel Jiří Zlámal. Náklady na stavbu rozsáhlého objektu, který vyrostl během tří let na bývalém parkovišti u přerovského Výstaviště, se odhadují na 400 milionů korun. Zatím není zcela jasné, které útvary se do nové budovy přestěhují.

Zázemí by zde mělo najít okresní ředitelství, útvary služby kriminální policie a vyšetřování, preventivně- informační skupina, oddělení zbraní, ekonomický úsek, personální oddělení a dopravní inspektorát. „

S určitostí dnes můžeme říct, že půjde o všechny zaměstnance policie sídlící nyní v ulicích Komenského, Č. Drahlovského a Na Hrázi,“ doplnil Jiří Zlámal. Jedná se o tom, že by se do nového objektu přestěhovala také cizinecká policie.

Přerovští policisté nyní pracují na šesti stanovištích ve městě. Po přestěhování do nového komplexu uvolní tři objekty, které přestávají vyhovovat a vyžadují nákladnou rekonstrukci.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika