Antonín Prachař má podle výpisu z centrální evidence obyvatel trvalý pobyt ve městě Přerov od 22. června 2018.

„Kandidát tak změnil trvalé bydliště tři měsíce před volbami, z čehož by určité pochybnosti o účelovosti jeho jednání mohly vzniknout. Soud proto zkoumal, zda se jedná o případ náhlé změny pobytu v souvislosti s aktuálními komunálními volbami, které řešil Ústavní soud ve svých nálezech. Dospěl však k závěru, že posuzovanou věc a uvedené případy nelze srovnávat,“ shrnula ve svém vyjádření předsedkyně senátu Zuzana Šnejdrlová.

Námitku soud neuznal ani v případě zastupitele Petra Kouby z ODS. Podle výpisu z centrální evidence obyvatel má trvalý pobyt ve městě už od roku 1986, na adrese Velká Dlážka pak od 25. února 2008.

„Je také nesporné, že byl v uplynulém volebním období zastupitelem města. V Přerově od počátku své profesní kariéry pracuje jako učitel na gymnáziu, je činný v místní neziskové organizaci a jeho děti zde navštěvují školu. Nesporně již dlouhodobou prací pro město v jejím zastupitelstvu kandidát své pouto k obci a životu v ní prokázal,“ konstatuje soud.

Spokojený Prachař

Nově zvolený zastupitel Antonín Prachař (STAN) má z verdiktu soudu radost.

„Námitku jsem považoval za show, která je součástí místního koloritu. Pro město jsem pracoval i v posledních třech letech - pomáhal s dopravními projekty, mimo jiné i s realizací stavby Dluhonských mostů. Podpora více než dvou tisícovek voličů je obrovský závazek a budu se snažit naplňovat náš volební program, který by měl vyústit k navrácení prestiže městu a jeho místních částí,“ vyjádřil se Antonín Prachař.

Kouba: Jsem občanem města Přerova

Ustavující schůze městského zastupitelstva v Přerově se koná v pondělí 5. listopadu a Petr Kouba z ODS by měl být na ní zvolen náměstkem primátora pro oblast školství.

„Jsem rád, že soud rozhodl ještě před ustavujícím zastupitelstvem. Respektuji právo každého občana v případě pochybností podat žalobu. Co se týče těchto pochybností - jsem občanem Přerova, pracuji zde jako učitel na gymnáziu a mé profesní působení je spjato s tímto městem,“ uvedl Petr Kouba.