Projekt se zaměřuje na mezinárodní partnerství škol, ve kterém mají studenti a učitelé možnost pracovat na společném tématu. „Jsme zapojeni do takzvaného multilaterálního partnerství, což znamená, že je do něho zapojeno více škol. V našem případě ho tvoří pět partnerských škol, které se ve dvou letech vzájemně navštěvují,“ uvedla koordinátorka projektu Comenius na Gymnáziu Jana Blahoslava a Střední pedagogické škole Veronika Pecarová.

Zaměření projektu, do kterého je zapojeno přerovské gymnázium a střední škola, je historické. „Studenti vytváří materiály na jednotící téma, které je v našem projektu nazvané Skrytá historie a týká se regionálních historických postav a událostí, které ovlivnily evropské dějiny. Naše škola se rozhodla zaměřit na významného českého podnikatele a ekonoma Jana Antonína Baťu,“ prozradila Veronika Pecarová.

Program se uskuteční ve středu a v pátek ve škole, v ostatní dny si studenti projdou Přerov a navštíví také Zlín. „Zahraniční účastníci přijeli v úterý. Ve středu navštíví naši školu, kde je přivítáme, uvidí prezentace a zúčastní se výtvarné dílny, kde jejich úkolem bude vytvořit grafické ztvárnění bot,“ sdělila koordinátorka projektu.

Ve Zlíně si prohlédnou "mrakodrap"

Ve Zlíně je ve čtvrtek čeká program spojený s prohlídkami vily Tomáše Bati a takzvaného zlínského mrakodrapu. V sobotu pak navštíví bývalé město obuvi podruhé za účelem výletní plavby po Baťově kanálu.

Minulý rok byli studenti v Polsku, letos v únoru vyjeli do Španělska. Dalšími jejich zastávkami budou v tomto roce Řecko a v příštím Itálie.

„Dělají prezentace, které následně prezentují na ostatních školách a tak své znalosti prohlubují. Výstupem projektu bude ucelený výukový materiál pro učitele v podobě publikace a DVD,“ dodala.

(kre)