Zahradnictví při škole má již dlouhou tradici, funguje od samotného vzniku školy.

„V rámci praxe chodí do zahradnictví studenti. Učí se zde dělat výsevy, přepíchávají rostlinky, sledují zdravotní stav rostlin. Rostliny se musí také otužovat a vzduchovat, také na těchto činnostech se žáci podílejí,“ informoval vedoucí zahradnictví Karel Kubík.

Široká nabídka

Pro veřejnost je k dispozici široká nabídka.

„Máme zde mimo jiné asi šestnáct druhů rajčat a několik druhů bylinek, sadbové brambory, muškáty, letničky. Teď jsme navíc pořídili nový fóliovník, takže máme opravdu široký sortiment,“ doplnil Karel Kubík s tím, že veřejnost může kdykoliv přijít a podívat se, v jaké fázi rostliny jsou a jak vypadají. Školní zahradnictví je raritou.

„Po okolí dnes mnoho zahradnictví není, dřív bylo v každém okrese minimálně jedno, je to problém, všechno se dováží. My se snažíme jít tradiční cestou a vše si vypěstovat,“ konstatoval. S ukázkou sortimentu se zahradnictví pravidelně zúčastňuje tradičních farmářských trhů v Přerově.

Kdy mají otevřeno?

Zájemci mohou navštívit zahradnictví Střední zemědělské školy od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin (12 – 12.30 polední pauza), v sobotu pak od 8 do 12 hodin.

„Pokud je počasí a zahrádkáři chtějí sázet, jsme schopni prodejní dobu prodloužit a prodávat i v neděli, protože stejně zde musíme být, rostliny nemohou být bez kontroly,“ uzavřel Karel Kubík.