Z pódia zněly převážně rockové hity v podání kapel Re-Vox a Jen Tak II, na tanečním parketu to rozjížděly páry oděné v riflových vestách, sukních i kalhotách.

Šaty dámy vyměnily za uvolněnější oblečení, se sháněním si i tak daly záležet.

„Je pravda, že jsem ještě jela do obchodu podívat se po nějakých riflových šatech, nakonec jsem si ale vybrala džínovou košili," vysvětlila Zdena Polívková, která přišla na ples s manželem Pavlem.

„Letos jsme plesovou sezonu prošvihli, jezdili jsme na hory, takže si to dnes večer užíváme – navíc hraje naše oblíbená skupina Jen tak," shodli se manželé.

Prvně se na džínový ples vydala Ivana Friczová z Přerova.

„Je to zajímavý nápad, člověk se v tom cítí uvolněně. Pamatuji si, že první džíny – tehdy mrkváče, jsem si koupila v tuzexu v Brně za ušetřené bony," přiblížila.

Jak nás to učil Pavel Novák

V džínách se na ples do „měšťáku" vyrazilo poprvé v roce 2008. Tehdy byla nedílnou součástí večera i skupina Synkopa.

„Nápad vznikl na "hogo-fogo' plese, kde se scházela místní smetánka. S Bobem Přidalem jsme seděli u stolu a vymýšleli nějakou protiváhu k těmto akcím," prozradila Elena Grambličková, která stála u zrodu.

„Pamatuju si na první ročník, byla tady úplně jiná sorta lidí, než na tradičních plesech. Jsem opravdu ráda, že se tady potkává naše generace. Když se podíváte na taneční styl jive, tak tančíme všichni stejně – někteří líp, někteří hůř, ale stylově je to stejné. Tak, jak nás to učil tenkrát Pavel Novák se Synkopou," zavzpomínala.

I ona nepodcenila svůj večerní outfit. „Chystala jsem se velmi těžko, protože jsou mi všechny džíny malé. Ale dostála jsem tradici a vzala si džínové sako," dodala se smíchem.