V minulém roce měla anketa dva zástupce z Přerova.

Do semifinále postoupila Marta Grigárková ze ZŠ a MŠ Pod Skalkou a až do finále Petra Bürglová z Gymnázium Jakuba Škody.

„Celý průběh soutěže jsem si užila a byla to pro mě velká čest postoupit tak daleko. Zatím nevím, jestli mě žáci navrhnou znovu. Osobně ale doufám, že v příštím roce si se soutěžemi dám na chvíli pauzu," uvedla Petra Bürglová.

Žáci mohou do ankety Zlatý Ámos přihlašovat své oblíbené učitelky a učitele do 31. prosince. Přihláška musí obsahovat stručnou charakteristiku navrhovaného pedagoga, popis jedné společné příhody a podpisy sta osob, které s nominací souhlasí.

V lednu a únoru poté budou žáci své učitele obhajovat v regionálních kolech. Začátkem března se jejich vítězové setkají na semifinále a 22. března z nich porota na veřejném finále vybere jubilejního dvacátého Zlatého Ámose. Stejně jako vloni získají nejoblíbenější učitelé tituly v kategoriích Zlatý Ámos, Dětský Ámos, Ámos sympaťák a Média Ámos. Další informace a přihláška k soutěži je dostupná na stránce: www.zlatyamos.cz