„V současné době vyřizujeme různá povolení a další papíry, ale na jaře by už stanice měla stát. Chceme ji vytvořit v našem areálu na místě starého nevyužívaného skleníku, který původně patřil biologické stanici,“ řekl vedoucí Ornitologické stanice Muzea Komenského v Přerově Zdeněk Vermouzek.

Stavbu první záchranné stanice v Přerově chtěli ornitologové uskutečnit již do konce letošního roku. To se jim ale nepodařilo. „Dá se říct, že jsme práci kolem stavby trochu podcenili. Například jsme museli jednat také o tom, že skleník, ve kterém má stanice být, stojí v záplavové zóně. To papírování kolem je mnohem delší než samotná stavba,“ vysvětlil zpoždění stavby Zdeněk Vermouzek.

Stanice by měla sloužit pro zvířata z volné přírody a její pracovníci by měli být schopni se postarat o jakékoli zvíře.

„Měla by být určena především pro volně žijící zvířata, nikoliv pro psy a kočky. Nechceme však, aby se z ní stala zoologická zahrada. To znamená, že zvířata po akutním ošetření opět pustíme do volné přírody,“ uvedl Vermouzek.

Jak dodal, zřídit takové speciální útočiště pro handicapovaná zvířata v Přerově je potřebné. „Nutnost vybudovat speciální místo pro zraněná zvířata vyplynula už z názvu naší stanice. Často nám totiž lidé volají, že našli zraněné zvíře, a my bez ohledu na naši vybavenost musíme takovému zvířeti poskytnout pomoc,“ vysvětlil Vermouzek.

Přesné fungování záchranné stanice podle bude záviset na získaných prostředcích. „Doufám, že budeme spolupracovat také s městskou policií a že i lidé budou ochotni nám zraněné zvíře dovézt,“ dodal.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika