Ta se uskutečnila při příležitosti mezinárodního dne pohřešovaných dětí. Dobrovolné vstupné a dary na ní vybrané se ještě tentýž den dostaly do rukou rodičů dětí potřebují pomoc.

Dopoledne mohli návštěvníci zhlédnout program určený především dětem. Pro ně bylo připravené především taneční a pěvecké vystoupení, skákací hrad, řetízkový kolotoč, cukrová vata či možnost projet se kočárem taženým koňmi.

„Líbilo se mi to. Dorazilo tu hodně dětí, které si to užily. Nejvíce se mi líbili ti šermíři a pak to zpívání," řekla návštěvnice akce Regina Hájková.

Kaskadéři prezentovali nebezpečné kousky včetně jízdy na kapotě auta. Na ukázkách sebeobrany se pak diváci dozvěděli, jak se bránit při přepadení na ulici. Bylo také možno vidět ukázky poskytování první pomoci.

„Předvedli jsme ukázky zadržení pachatele se střelnou zbraní a také simulovanou autonehodu, na níž zasahovaly studentky z místní zdravotní školy. Na závěr pak byla předvedena kaskadérská show," uvedl organizátor akce Zdeněk Štěpán.

Peníze šly na invalidní vozík

Dopolední vstupné bylo netradiční a odpolední pak symbolické.

„Děti přispěly třeba plyšáky či vlastnoručně vyrobenými hračkami nebo obrázky. Také donesly vršky z PET láhví, které jedna ze sponzorských firem proplatila a peníze poskytla potřebným. Každý přinesený vršek tedy znamená mnoho," dodal Zdeněk Štěpán.

Večer pak obdržely výtěžek z akce rodiče dvou holčiček ve věku do čtyř let ze Zlínského kraje, které momentálně potřebují pomoc ve formě invalidního vozíku.

„Přispělo na ně také mnoho sponzorů různou formou. Původně jsme chtěli pomoct i patnáctiletému Petrovi z Břeclavi, který přišel o ledvinu. Avšak poté, co jsme se dozvěděli, že si brutální útok na jeho osobu vymyslel, tak jsme se rozhodli, že tak neučiníme," vysvětlil organizátor Pavel Kužela.

Večer po devatenácté hodině akci zakončilo vystoupení mažoretek, roztleskávaček a místních hudebních skupin Ginger, D.U.B. music nebo country kapely Colorado.

„Celá akce je určitě pro dobrou věc. Takových by měl být více. Hlavně ty děti to pobaví," uzavřela Regina Lošťáková z Bystřice pod Hostýnem.