Devadesát obyvatel členských vesnic tohoto svazku se po roce opět utkalo v trošku bláznivých, ale rozhodně zábavných disciplínách. Nejlepší trénink potvrdily opět Malhotice, které obhájily prvenství z loňského ročníku. Samotní návštěvníci později rozhodli, že nejsympatičtější výběr přijel z Horního Újezdu.

„Sám se her účastním potřetí, ale někteří členové jsou v našem týmu už mnohem déle. Letos tady obhajujeme první místo z loňska, což je vždycky těžší, než pohár vyhrát poprvé. Zatím je to ale bezvadné. Hlavně vše zvládáme bez úrazu," hodnotil soutěž v jejím průběhu Petr Strnadel z Malhotic.

O pár hodin bylo jasné, že právě malhotický desetičlenný soubor si dojde pro další triumf v řadě. ¨

Odpolední program samozřejmě bavil také diváky, kteří se soutěží přímo neúčastnili.

„Já jsem přijel z Rakova. Je tady spousta známých i z jiných vesnic, se kterými jsem se dlouho neviděl. Myslím, že i kvůli takovým setkáním má akce určitě velký význam. Sám nejsem soutěžící, ale třeba moje manželka bývala součástí družstva hned čtyřikrát," prozradil s úsměvem na tváři Jiří Pecha.

Srpnové setkání všech členských obcí mikroregionu na jednom místě je největším projektem Zahoranu v roce. Podle předsedkyně tohoto dobrovolného svazku obcí Miluše Stržínkové se na něm každoročně podílí v podstatě všichni starostové zapojených vesnic.

„Velkou zásluhu na akci má manažerka Pavla Krbálková, která je její hlavní organizátorkou. Letos běží už dvanáctý ročník Her a pořádaly je už skoro všechny obce," řekla předsedkyně svazku a současně starostka obce Rouské.

Soutěže, jež spojovaly výdrž, trpělivost či tělesnou zdatnost, zpestřil dobrovolný program pro děti. Večer se pak všichni společně pobavili u Travesty show ostravské skupiny Divoké kočky či pozdějším vystoupení kapely Gradace.