Že je volných míst k zastavení v centru nedostatek, ukazuje i zátah, který v těchto dnech podnikli na řidiče městští strážníci.

Auta stojí nejen podél krajnic, ale i na křižovatkách a často brání také při vjezdu do domů.

„U kina Hvězda bude platit stejný režim jako na ostatních parkovištích v centru města. Řidiči zaplatí za půl hodiny deset korun,“ upřesnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle něj zde začnou technické služby instalovat automaty na parkovací lístky zhruba v polovině března.

V centru Přerova už se platí za parkování například na Žerotínově náměstí, podél Kratochvílovy ulice, u Přerovanky, ale také na náměstí T. G. Masaryka, v Blahoslavově, Jateční, Mostní ulici a nebo na Horním náměstí.

Jedinou plochu v centru, již můžou řidiči stále bezplatně využívat, jsou místa k stání před Priorem.

„I o zpoplatnění tohoto parkoviště se ale nyní uvažuje,“ podotkl dále Přidal.

Parkoviště na střeše Prioru jen na papíře

Problém s místy by mohl v budoucnu vyřešit nový parkovací dvůr, který chtějí radní zbudovat na soukromém pozemku za bývalou Union bankou.

Město si hodně slibovalo i od vzniku parkoviště na střeše obchodního domu Prior, kde se počítá s více než třemi stovkami míst k stání. Plány obchodního domu ale zatím zůstaly jen na papíře.

Že řidiči kvůli nedostatku volných míst zastavují, kde se dá, ukázala i úterní kontrolní akce přerovských strážníků. Ti nedávno nasadili botičky několika vozidlům na nábřeží Protifašistických bojovníků a nyní se pro změnu zaměřili na parkování v ulici B. Němcové.

„Upozorňujeme řidiče prostřednictvím letáků, které jim dáváme za stěrače, na jejich protiprávní jednání. Svá auta totiž nechávají odstavená přímo na křižovatce ulic Bartošova a Boženy Němcové,“ vysvětlil strážník Robert Fryč.

Městská policie upozorňuje šoféry na to, že pokud nechají auta stát na nevhodném místě, může je z místa odstranit odtahová služba.