Nejen díla tohoto umělce, ale i dalších výtvarníků jako byli František Mádle, Antonín Kubát, Josef Krátký nebo Miloš Sum mapuje unikátní výstava s názvem Století Přerovska ve výtvarném umění.

Začala ve čtvrtek vpodvečer a koná se souběžně na dvou místech - v Galerii města Přerova a Výstavní síni Pasáž. Část exponátů pochází ze soukromých sbírek, ale i depozitáře Muzea Komenského.

„Měli jsme nelehký úkol vybrat nejvhodnější z děl, která jdou napříč uměleckými obdobími, uměleckým citem a tím, jak každý vnímá vývoj výtvarného umění na Přerovsku,“ řekla kurátorka výstavy Lada Galová. Řada obrazů pochází i z rodinných sbírek příbuzných výtvarníků.

„Na výstavu jsme získali zajímavé pastely od rodiny známého cukráře Miloše Suma, které se ještě nikdy nevystavovaly. Obrazy nám zapůjčili také příbuzní malíře Boři Bárty, ale i dalších umělců. Pro rodiny, které poskytly obrazy, to hodně znamená, protože se díky výstavě prohloubí zájem o jejich předky,“ doplnila kurátorka druhé výstavy v Pasáži Marta Jandová. Díla mohou návštěvníci na obou místech obdivovat až do 8. dubna.