Někteří si tudy totiž během opravy Tovární ulice, kvůli které je Přerov ucpaný, usnadňují cestu do Troubek nebo na Tovačov.

Krajská silnice třetí třídy mezi Citovem a Císařovem se bude v jednom místě opravovat.

„Délka uzavřeného úseku je přibližně pět kilometrů, přičemž pracovní místo je jen dvacetimetrové. Objízdná trasa měří 14,7 kilometru. Vede přes Troubky, Henčlov, Přerov a Rokytnici,“ upozornila vedoucí odboru dopravy přerovského magistrátu Eva Šáchová.

Řidičům se ale nabízí i možnost zkrátit si cestu přes Brodek u Přerova a Rokytnici, přičemž se zároveň vyhnou Přerovu.

Cesta mezi Citovem a Císařovem bude zavřená od pondělka do 20. října, protože zde stavbaři musejí opravit odvodňovací kanál pod komunikací.

„Bude se provádět oprava propustku, který je v dezolátním stavu. Cesta ještě drží, ale už by to mohlo být nebezpečné,“ zmínil stavbyvedoucí Roman Rubík.

Pouze částečná uzavírka čeká na řidiče v obci Sušice. Silničáři zde kvůli opravě průtahu uzavřou i polovinu silnice třetí třídy v délce přibližně třicet metrů, a to až do 29. října. Auta ale budou moci jezdit po volné polovině vozovky.

V Přerově se bude od pondělka do 20. října opravovat povrch v ulicích Slaměníkova a Vaňkova. Zatímco Slaměníkova bude uzavřená úplně, Vaňkovu čeká pouze částečná uzavírka. Dělníci zde budou opravovat povrch vozovky po předchozí rekonstrukci vodovodu.