„Účast na koncertech v Městském domě přislíbil i zpěvák Václav Neckář, který bude speciálním hostem. Protože je zájem posluchačů už teď značný, rozhodli jsme se uspořádat koncerty dva - oba se uskuteční 20. října. První začíná v 15 hodin, druhý v 19 hodin,“ přiblížil syn slavného zpěváka Pavel Novák, který pokračuje v rodinné hudební tradici.

Posluchači se mohou těšit na nestárnoucí hity legendy šedesátých let, videoprojekce, ale i osobní vzpomínky těch, kteří slavného zpěváka dobře znali. Na pódiu vystoupí skupina Family Pavla Nováka s doprovodnou smyčcovou a dechovou sekcí, ale objeví se i kapela Legendy se vrací a zpěvačka Heidi Janků.

„Málokdo ví, že otec kdysi nazpíval duet s Heidi Janků, který napsal Jaroslav Uhlíř. Jmenuje se Láska panelová a rozhodli jsme se, že ho posluchačům v Přerově společně zazpíváme,“ prozradil Pavel Novák.

Zpěvák Václav Neckář vystoupí na obou koncertech.

Součástí vzpomínky na autora hitů Pihovatá či Nádherná láska bude i výstava fotografií Jindřicha Štreita v Galerii Přerov, která začne vernisáží 9. září v 17 hodin. Výstava známého fotografa s názvem Tichá nemoc má vyburcovat muže k tomu, aby nezapomínali na preventivní prohlídky a nepřišli k lékaři až v době, kdy už je pozdě.

„Publikace se stejným názvem vyšla v roce 2009 a na snímcích Jindřicha Štreita jsou zachyceny známé osobnosti, které buď bojovaly se zákeřnou nemocí, nebo díky obavám z ní začaly chodit na preventivní prohlídky. Na jedné fotografii je i otec,“ podotkl Pavel Novák.