„Vzduch je ještě cítit vínem, co ti proteklo až do písní. Jsi tu zpátky vržen stínem, ač v těle dál se netísníš,“ tak zní text první sloky skladby s názvem „Jsi tady stále“, kterou zařadil do svého repertoáru Pavel Novák mladší.

Kapela ji ještě nikdy nehrála a premiéru bude mít na podiu Městského domu během tří vzpomínkových koncertů, jimiž si příští týden Přerované připomenou výročí úmrtí slavného zpěváka.

„Tu písničku složil Luděk Hašek, kterého jsem oslovil s tím, že jsem tátovi nestihl spoustu věcí říct. Řekl mi tehdy: máme stejný problém. Dva dny po našem rozhovoru mi poslal hotový demo snímek,“ popsal Pavel Novák mladší.

Všechny tři koncerty v Městském domě, na nichž budou na slavného zpěváka vzpomínat jeho přátelé – muzikanti, už jsou beznadějně vyprodané.

„Nechceme, aby v tom byl nějaký patos. Lidé by měli domů odcházet usměvaví,“ řekl.

Morava a zvonek z Brodku

Každé vystoupení bude mít dvě části. V té první vystoupí hosté, druhá s názvem „Třináctá komnata“ bude koncipována jako hudební i lidské vyznání Pavla Nováka mladšího jeho otci.

Všichni návštěvníci dostanou u vchodu spolu s lístkem i nové CD, na němž je směs hitů Pavla Nováka v podání jeho syna, potom skladba Jsi tady stále a nakonec píseň s názvem Morava.

„Tu táta miloval ze všeho nejvíce,“ podotkl Pavel Novák mladší.

Kromě hudebního dárku obdrží i malý zvonek, který přímo pro tuto příležitost vyrobila zvonařka z Brodku u Přerova Marie Dytrychová-Tomášková.

Neckář, Špinarová, Nohavica

V první části úterního koncertu se představí jako hosté přerovský skladatel Jaroslav Wykrent, se kterým Novák v šedesátých letech začínal, a zpěvačka Dana Vrchovská.

Ve středu 10. února se pak na podiu objeví také Václav Neckář, jeho bratr Jan a Věra Špinarová. Poslední večer bude patřit Jarku Nohavicovi a Láďovi Kerndlovi. Na všech koncertech zahraje i baskytarista skupiny Buty Petr Vavřík.

„Všichni, kdo se zúčastní, chtěli tímto způsobem vzdát hold tátovi. Každý to asi udělá po svém a mají úplně volné ruce. Vím, že například Jarek Nohavica chystá malé překvapení. Moje „Třináctá komnata“ je zase osobním vyznáním tátovi a budou se v ní prolínat jeho písně. Nezastírám, že to pro mě i celou naši rodinu bude emotivně hodně vypjaté,“ uzavřel Pavel Novák mladší.