Blokové čištění se posouvá

Přerov – Z důvodu uzavírky Palackého ulice nebude provedeno blokové čištění ulic, které by ještě více komplikovalo dopravu v Přerově.

Čisticí vůz tedy nezajede 20. dubna do ulic Čapky Drahlovského a Dr. Skaláka, zrušeno bylo i blokové čištění Žerotínova náměstí, které bylo původně plánováno na 26. dubna.

Na nový termín musí počkat i silnice v ulici Boženy Němcové, která měla podle harmonogramu projít čištěním 27. dubna. 

V Ornisu zvou na jarní výtvarnou dílnu

Přerov – Vyrobit si mozaiku ve tvaru motýla z kousků různobarevných skel si mohou zájemci v pátek 22. dubna v přerovském Ornisu. Výtvarná dílna startuje pod dohledem lektorky Veroniky Matlochové v 16 hodin. Počet míst je omezen, proto je nutné se přihlásit buď na telefonním čísle 581 219 912 nebo na emailu kosturova@prerovmuzeum.cz

Na večerní prohlídku láká zámek v Dřevohosticích

Dřevohostice – Jak dřevohostičtí během staletí ovládali řemesla? To přiblíží večerní prohlídka zámku v Dřevohosticích, která se koná v sobotu 23. dubna v 17 hodin.

V programu pro děti i dospělé nechybí starodávné hry a soutěže či středověké tržiště. Prohlídku povede Michaela Roubalíková a kastelán Jiří Kasperlik. 

Přerovský vandr zve na cyklojízdu i pochod

Přerov – Již po dvaačtyřicáté se v sobotu 23. dubna uskuteční dálkový pochod a cyklojízda Přerovský vandr. Akce, kterou pořádá Klub českých turistů VHT TJ Spartak Přerov, startuje od 7 do 9.30 hodin v café Base Camp v Kainarově ulici.

Na výběr je pro cyklisty i chodce hned několik různých tras, pro všechny bude je v cíli nachystán pamětní list a pro děti bezplatná tombola. K zakoupení bude pamětní medaile s novou barvou, nové turistické známky i turistické vizitky pochodu. Cíl je do 18 hodin na stejném místě jako start. 

Ornis chystá přednášku Za ptáky kolem světa

Přerov – Na zajímavou přednášku ornitologa Tomáše Grima s názvem „Za ptáky kolem světa" se mohou těšit milovníci opeřenců. Uskuteční se ve čtvrtek 21. dubna v 17 hodin v budově Ornitologické stanice v Bezručově ulici v Přerově. Odborník seznámí přítomné s ptačími druhy z celého světa. (pu)