Akce se uskuteční v přerovském Hotelu Jana od 9 do 17 hodin. Na organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Okresní hospodářská komora Přerov.

Burza je určena nejen nezaměstnaným a těm, kteří chtějí změnit práci, ale také čerstvým absolventům škol, stávajícím studentům, žákům základních škol a jejich rodičům, zkrátka široké veřejnosti.

Hlavním cílem je probudit a zvýšit zájem účastníků o profese, které jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatkové. Vstup i veškeré poradenství budou pro návštěvníky zdarma.

„Mezi vystavovateli bude také šestnáct středních škol z našeho regionu, o jejichž absolventy mají zaměstnavatelé největší zájem. Zástupci škol představí veřejnosti své vzdělávací programy," uvedla ředitelka Kontaktního pracoviště Úřadu práce v Přerově Ilona Kapounová.

Jedinečná šance pro uchazeče

Všichni, kdo hledají práci, dostanou jedinečnou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů, případně si domluvit další jednání s těmi, se kterými najdou společnou řeč.

Pro tyto případy by si zájemci o práci měli vzít sebou profesní životopis s kontaktními údaji a informacemi o získaném vzdělání a praxi.

Na burze nebudou chybět ani zaměstnanci úřadu práce, kteří poradí zájemcům nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale také jim pomohou s orientací ve vzdělávací nabídce škol.

Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem.

„Žáci a studenti se mohou těšit na vědomostní soutěž o atraktivní ceny, která bude probíhat přímo na stáncích vystavovatelů," nalákal regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Richard Koubek.

„Zájemci si také mohou nechat změřit svůj krevní tlak nebo se naučit základům první pomoci," zmínil další bod programu Martin Dýčka z Okresní hospodářské komory v Přerov. Sérii akcí v Olomouckém kraji ukončí o týden později Burza práce a vzdělání v Šumperku, a to ve čtvrtek 13. října.