„Oprava této ulice přijde na jeden a čtvrt milionu korun. Radní už schválili zahájení výběrového řízení a oslovení čtyř firem, které by se mohly o zakázku ucházet,“ přiblížila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Asfaltový povrch silnice v Nádražní ulici je ve velmi špatném technickém stavu. „Obrusná vrstva vykazuje mozaikové trhliny, místy jsou tu i výtluky, a proto je třeba komunikaci co nejdříve uvést do pořádku. Silnice se bude spravovat v úseku od křižovatky s ulicí Tovární po Kramářovu,“ upřesnil náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal (ODS).

Ilustrační foto
Investice do falešné kryptoměny připravila muže o miliony

V rámci oprav má být v pruzích vyměněna obrusná a ložná živičná vrstva v tloušťce jedenácti centimetrů - na ostatní ploše, a to včetně přilehlých parkovišť, bude nová pěticentimetrová.

Silnice v Nádražní ulici v Přerově je značně poničená.Silnice v Nádražní ulici v Přerově je značně poničená.Zdroj: Magistrát města Přerova, se souhlase

Nejde o jedinou opravu silnice v majetku města - do vyspravení komunikací půjde letos přes 3 miliony korun. Odbor majetku plánuje ještě v tomto roce také opravu silnice u křižovatky ulic Gen. Štefánika a Denisova. Ta bude spočívat v odfrézování a pokládce nového asfaltového koberce.

„V současné době čekáme na zpracování rozpočtu, abychom mohli vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ shrnula Andrea Študentová z přerovského magistrátu.

Na jednání městského zastupitelstva v Přerově, kde se řešila odpadová politika, vystoupil v pondělí také olomoucký hejtman Josef Suchánek.
Město Přerov dalo zelenou společné odpadové politice kraje, ruku zvedla většina

V plánu je i oprava komunikace v ulici Na Hrázi, kde se v průběhu července a srpna odfrézuje povrch a položí pěticentimetrový asfalt. Jedná se o investici za 362 tisíc korun. „V některých ulicích probíhají také opravy turbo metodou, a to ve Dvořákově, Ztracené, Purkyňově, Interbrigadistů a Generála Rakovčíka. Připravujeme také opravy silnic v místních částech Žeravice, Újezdec a Henčlov - Výmyslov. Do těch investujeme téměř půl milionu korun,“ doplnil Miloslav Dohnal.

V Přerově se letos ve větší míře spravují také silnice, jejichž rekonstrukci financuje stát. Aktuálně prochází náročnou opravou za 30 milionů korun silnice v ulici Kočíře, kterou v minulých letech poničila nákladní auta, směřující na stavbu dálnice D1 mezi Lipníkem a Přerovem. Rekonstrukcí prošly nedávno také frekventované silnice v ulicích 9. května a Velké Novosady.