„Každý rok podporujeme vybrané neziskové organizace z našeho regionu, které se věnují velmi záslužné práci. Na náš příspěvek se složili všichni účastníci Zubrfestu, kterých v letošním roce bylo rekordních sedm tisíc," řekl ředitel pivovaru.

První šek ve výši patnáct tisíc korun převzal Pavel Šíma, ředitel Azylového domu pro matky s dětmi v Přerově, který provozuje Armáda spásy.

„Dohodli jsem se, že peníze půjdou na poskytování sociální služby, což z naší strany zahrnuje třeba i velké nákupy veškerých čistících prostředků a lůžkovin. Máme kapacitu 80 lůžek, takže finance věnujeme na obnovu a doplnění lůžkových materiálů. Tedy toho, na čem ženy a děti spí," přiblížil.

Druhý šek ve stejné hodnotě převzal ředitel TyfloCentra Olomouc Petr Zavadil. „Poskytujeme sociální služby osobám se zrakovým postižením včetně odborného poradenství v oblasti sociálněprávní, sociálně aktivizační služby vedoucí ke smysluplnému využití volného času a pomoc při sociálním začlenění, především s ohledem na možnosti pracovního uplatnění. Peníze tedy půjdou tímto směrem," uvedl.

Organizace má v Přerově svou pobočku, ve které se středeční předání finančních částek konalo.

Zleva Tomáš Pluháček, Petr Zavadil a Pavel Šíma.

Zleva Tomáš Pluháček, Petr Zavadil a Pavel Šíma. Autor: Deník/Iva Najďonovová