„Do ulic vyrazilo 5. a 6. ledna celkem jednatřicet skupinek - nejen koledníci z farnosti a církevní mateřské školy, ale i žáci Základní školy J. A. Komenského v Předmostí a studenti Gymnázia Jakuba Škody,“ přiblížila Emilie Šmídová, koordinátorka Tříkrálové sbírky z Charity Přerov.

Podle ní zamířily děti na velká sídliště - Trávník, Kopaniny, Velká Dlážka nebo Předmostí, ale obešly i rodinné domy v okrajových částech města. Vůbec poprvé se vydala do ulic v kostýmech Tří králů také trochu neobvyklá skupinka, již tvořili primátor města Petr Měřínský, děkan přerovské farnosti Josef Rosenberg a ředitelka zdejší charity Alena Pizúrová.

„Byla to dobrá zkušenost a setkali jsme se jen s pozitivními reakcemi. Ukázalo, že jsou lidé štědří a chtějí pomáhat. Naší skupince se podařilo vybrat přes 8 tisíc korun, ale děti byly určitě úspěšnější,“ shrnul své dojmy primátor města Petr Měřínský.

Kompletní výtěžek Tříkrálové sbírky ve všech šestačtyřiceti obcích, které spadají pod přerovský děkanát, bude znát charita ještě tento týden.

„Už teď ale víme, že v řadě obcí pokořili loňská čísla - například v Troubkách se vykoledovalo 79 529 korun, zatímco loni to bylo 75 804. V Radslavicích výtěžek překročil částku 40 tisíc korun a v loňském roce činil 35 490 korun,“ uzavřela Emilie Šmídová.