„Tříkrálová sbírka probíhala ve dvaapadesáti obcích, které spadají pod přerovský děkanát a Charita v nich má svou působnost. Koledovalo se v Přerově a jeho místních částech, ale i v Kojetíně. Do sbírky se zapojilo na 700 dobrovolníků, z toho 510 v obcích, na 160 v Přerově a 30 v Kojetíně,“ shrnula mluvčí Charity Přerov Romana Nitková.

Velkou podporu má Tříkrálová sbírka již tradičně v obcích, které v minulosti samy ocenily pomoc Charity - například během ničivých záplav v roce 1997.

Ilustrační foto
Přerovští maturanti mohou darovat krev. Nemocnice hledá nové prvodárce

Výsledky Tříkrálové sbírky v obcích na Přerovsku.Výsledky Tříkrálové sbírky v obcích na Přerovsku.Zdroj: Se souhlasem Charity PřerovNejštědřejší byli i letos obyvatelé Troubek, kde se vybralo rekordních 118 455 korun. Sbírku významně podpořili také lidé v Horní Moštěnici s celkovým výtěžkem 69 535 korun. V Tovačově přispěli dárci částkou 59 768 korun, ve Vlkoši darovali 54 971, v Kojetíně 52 582, v Dřevohosticích 50 108 a v Radslavicích 49 462 korun. Charitu tradičně ctí také v Bochoři, kde se v kasičkách sešlo 46 362 korun, ale i v Kokorách s příspěvkem 45 530 korun a v Brodku u Přerova (42 428 korun).

„V samotném Přerově sbírka pokořila loňský rekord a obyvatelé města a jeho místních částí přispěli koledníkům částkou 342 tisíc 664 korun. Je to více než loni, kdy se vybralo 280 tisíc 402 korun. Sbírku podpořil také koncert v kostele svatého Vavřince a lidé mohli přispívat i on-line,“ doplnila ředitelka Charity Přerov Alena Pizúrová.

Podle ní se tento rok v Přerově zapojilo do sbírky více koledníků než v minulých letech. „V pátek 5. ledna vyrazilo do ulic deset skupinek studentů Gymnázia Jakuba Škody spolu s dětmi z církevní mateřské školy, v neděli bylo skupinek dokonce šestnáct,“ popsala ředitelka.

Ilustrační foto
Do Přerova míří velký hráč, chystá miliardovou investici

Samotnému koledování předcházela několikaměsíční příprava a nábor koledníků probíhal už od listopadu. „V Přerově se kromě farností zapojily do organizace sbírky školy - Gymnázium Jakuba Škody, Církevní mateřská škola v Přerově a Základní škola J. A. Komenského v Předmostí. Pomocnou ruku podal i Magistrát města Přerova. Letos poprvé pomáhali také skauti,“ řekla mluvčí přerovské Charity Romana Nitková.

Podle ní bylo zapečetěno na 242 kasiček, z toho pro Přerov a místní části 62. „Poděkování za letošní úspěch patří zejména obětavé účasti padesáti malých i velkých přerovských koledníků, kteří vyšli do ulic i v nepříznivém počasí, které v neděli 7. ledna panovalo,“ uzavřela.