Bohulibý záměr má finančně podpořit výtěžek benefičního koncertu skupiny Hradišťan s Jiřím Pavlicou, který se uskuteční ve čtvrtek 17. září v kostele sv. Vavřince v Přerově. Začátek je v 17 30 hodin.

„Když jsme o projektu začali uvažovat, čerpali jsme zkušenosti z domácí hospicové péče v Kyjově, kde je o tyto služby velký zájem," přiblížila Martina Krejčířová z Oblastní charity v Přerově. Podle ní mají pracovníci charity s péčí o těžce nemocné zkušenosti. „Naše sestry pečovaly v podobném režimu o šest vážně nemocných klientů," vysvětlila.

Podstatná část nákladů na téměř nepřetržitou péči o umírajícího člověka je hrazena ze zdravotního pojištění, zbývající finance pak z příspěvku na péči.

Z výtěžku benefičního koncertu, jenž se uskuteční v kostele sv. Vavřince, chce charita uhradit kompenzační a zdravotní pomůcky pro klienty domácího hospice. „Je nutné nakoupit pro pacienty pomůcky, jako dávkovače léků či dýchací přístroje," upřesnila.

Lidé, kteří budou chtít podpořit dobrou věc, si mohou zakoupit vstupenku na koncert Hradišťanu – a to na přerovské faře, v Centru Svazu tělesně postižených v Přerovance a sídle Charity v ulici 9. května. Cena běžné vstupenky je 250 korun, benefiční pak 350 korun.