„Copa znamená kopaná a La Scala odpovídá místu konání turnaje, což je Skalka ve Vinarech. Může to být ale i kopa lásky k fotbalu,“ vysvětlil název turnaje spoluorganizátor akce Jan Vrána, kterého výtěžek velmi potěšil.

„Měli jsme vystavené kasičky a do poslední chvíle nevěděli, kolik se vybere. Tak velký úspěch jsme vůbec nečekali a byli jsme z celkové částky, která se nakonec vybrala, nadšení. Přispěli nám fotbalisti, ale i návštěvníci - mnozí přitom darovali i tisícikoruny. Byly týmy, které přišly už rovnou s obálkou, aby přispěly na Dětský domov větším obnosem,“ řekl Jan Vrána.

Kromě turnaje v malé kopané podle něj přilákal návštěvníky také virtuální fotbal. „Samotného klání se pak zúčastnily týmy, které hrají první ligu přerovské malé kopané. Měli jsme tu ale i tým až z Kovalovic, který se přerovské ligy vůbec neúčastní,“ zmínil.

Tolik peněz nečekali

Ředitele Dětského domova v Přerově Luďka Doležela darovaný finanční obnos doslova zaskočil. „Pro nás je 41 tisíc korun obrovská částka a tak štědrý příspěvek jsme opravdu nečekali. Finance využijeme především na volnočasové aktivity, kroužky a koníčky dětí, rekreaci a tábory v rámci celého roku, víkendové pobyty nebo doučování dětí,“ přiblížil ředitel.

V Dětském domově v Přerově je aktuálně 21 dětí ve věku od tří do osmnácti let a v srpnu k nim přibudou další čtyři.