„V příštím roce bychom oslavili deset let existence, ale protože už to nestihneme, rozhodli jsme se narozeniny oslavit v předstihu. Zveme naše příznivce, návštěvníky, milovníky umění, ale také výtvarníky, historiky a hudebníky či zástupce spolků, s nimiž jsme spolupracovali, na přátelské setkání a rozloučení s galerií,“ shrnula vedoucí Výstavní síně Pasáž Marta Jandová.

Do prostor Výstavní síně Pasáž se přesunou úředníci přerovského magistrátu
Občanky, pasy i řidičáky se z EMOSu přesunou do Pasáže

Setkání bude jakýmsi ohlédnutím za návštěvnicky úspěšnými výstavami, které se těšily velkému zájmu veřejnosti a přitahovaly pozornost přerovských patriotů - ať už to byla expozice k výročí slavné Středomoravské výstavy, nebo akce u příležitosti kulatého výročí přerovských firem, spolků a sportovních klubů. Poslední společný podvečer v Pasáži zpestří hudbou kapela D.U. Bmusic.

Prostory galerie se uzavřou koncem ledna, a poté projdou úpravami tak, aby se do nich mohli v březnu přestěhovat z budovy bývalého Emosu na Masarykově náměstí úředníci. Tento objekt totiž čeká rekonstrukce na nové sídlo magistrátu. V Pasáži si budou občané nově vyřizovat občanské a řidičské průkazy, ale i cestovní doklady.

„Přepážkové agendy - tedy občanské průkazy, cestovní doklady, řidičské průkazy a registr vozidel budou v Pasáži, zbývající úředníci z budovy na náměstí T. G. Masaryka 16 se přemístí do Smetanovy ulice 7,“ upřesnila Jitka Kočicová z přerovského magistrátu. Stěhovat se má celkem pětatřicet úředníků.

Výstavní síň Pasáž v Přerově se loučí poslední výstavou. Koncem ledna 2023 se uzavře.
Galerie Pasáž končí, přesunou se tam úředníci. Vedoucí: Nikdo nehledal řešení

Podle radních dojde na tři roky pouze k utlumení činnosti Výstavní síně Pasáž, po rekonstrukci budovy na náměstí T. G. Masaryka 16 se sem galerie opět vrátí. (pu)