Zatímco v Lipníku se lidé o stavební místa teprve začínají zajímat, v Tovačově už mají seznam žadatelů plný. Prodej parcel zahájí města začátkem příštího roku.

„Stavební místa připravujeme v ulici Tyršova. V této lokalitě by mělo vyrůst až 17 rodinných domků o rozloze od 650 do 1000 metrů čtverečních,“ informoval starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl.

Podle něho město s odprodejem pozemků začne v příštím roce a metr čtvereční by tam měl zájemce přijít na 690 korun. „Podmínky prodeje však budou teprve zastupitelé schvalovat na svém úterním zasedání,“ zdůraznil starosta Přikryl.

Město bude žádosti o koupi pozemků přijímat v lednu. „Už teď se ale chodí řada lidí na stavební parcely informovat,“ podotkl starosta Lipníku.

V budoucnu se připravují na území města další dvě místa na výstavbu domků, a to v ulici Seminárka a v lokalitě Hliník. Tyto projekty však budou zajišťovat soukromí investoři.

Lokalitu na výstavbu patnácti rodinných domků připravují také v Tovačově. Město pozemky nabídne v lokalitě Podzámčí a jejich rozloha bude činit v rozmezí od 800 do 900 metrů čtverečních.

Také Tovačov už vypsal výběrové řízení na zhotovitele technické infrastruktury. Zájemci za metr čtvereční zaplatí 390 korun. „Tento cenový návrh a podmínky prodeje však budou muset teprve schválit zastupitelé na svém zasedání, které se koná začátkem prosince,“ doplnil Bouchal.

Podle něho prodej pozemků by měl odstartovat začátkem příštího roku. Město už má však v tuto chvíli seznam žadatelů plný, ale eviduje i náhradníky.

„Pokud vše půjde podle plánů, předpokládám, že první stavebníci by se do stavby domů mohli pustit po vybudování inženýrských sítí někdy na podzim příštího roku,“ uzavřel Bouchal.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika