Se svými chovatelskými zkušenostmi se zde pochlubilo na tři sta padesát vystavovatelů. Šlo už o čtvrtý ročník a zároveň o jednu z posledních akcí tohoto typu v letošním roce na Přerovsku.

Nejpočetněji zde byli zastoupeni králíci, kterých bylo v klecích k vidění kolem dvanácti set. „Zhruba polovina z tohoto počtu byla určena k prodeji, o který byl velký zájem,“ řekla jednatelka výstavy Pavla Kabátová.

Vedle králíků zde bylo vystaveno ale také na osm stovek holubů a čtyři sta kusů drůbeže. Nechyběla ani expozice okrasného ptactva. Pestrobarevné opeřence v sedmadvaceti voliérách vystavovalo devět chovatelů.

Na výstavu zamířili nejen zkušení chovatelé, ale tuto akci si o víkendu nenechali ujít ani rodiče s dětmi. „Bydlíme v paneláku, a tak každá příležitost, kdy děti mohou spatřit zvířata, je pro nás vzácná,“ svěřila se jedna ze sobotních návštěvníků Jana Spurná.

Podle slov pořadatelů se na výstavu sjížděli lidé z celé Moravy a dorazilo i několik chovatelů ze Slovenska. „Zajímavostí je, že přerovští obyvatelé o chovatelskou výstavu příliš velký zájem nejeví. Mnohem víc tato událost láká návštěvníky z širokého okolí,“ doplnila Pavla Kabátová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika