Na výstavě nejsou k vidění jen kaktusy a sukulenty členů přerovského klubu, ale své sběratelské skvosty zde vystavují pěstitelé z celého Přerovska, například z Lipníku nad Bečvou, Bohuslávek či Oprostovic. Nejstarší kaktus na výstavě má úctyhodných 50 let.

„Domovem kaktusů je Amerika. Na výstavě máme jak ty ze severní tak i z jižní a sukulenty prakticky z celého světa. Netřesky a rozchodníky rostou všude, většina z nich, které zde máme, jsou z Madagaskaru, Afriky a některé i z Mexika,“ informoval o výstavě člen přerovského Klubu kaktusářů Pavel Mátl.

Část expozice tvoří také broméliovité rostliny.

„Bromélie a tilandsie, jsou také americké rostliny, pocházejí z Mexika, Guatemaly a střední Ameriky. Rostou často epifyticky zároveň s orchidejemi nebo s vánočními kaktusy v korunách stromů, ale neparazitují. Další skupinou jsou bromélie pozemní a ty rostou zároveň s kaktusy,“ vysvětlil Pavel Mátl.

Nepřehlédnutelným skvostem expozice jsou tilandsie, které jsou zavěšené na kmeni. „Tyto rostliny mají na povrchu šupinky a rostou tam, kde je vlhký vzduch, ale nesmí být uzavřené ve skleníku, vzduch tam musí proudit. Tilandsie má kořeny jen na přichycení, vodu saje listy,“ doplnil kaktusář.

Výstava je pro návštěvníky otevřená v prostorách Nordic parku u přerovského Výstaviště ještě v sobotu 18. i v neděli 19. května od 9 do 17 hodin.