Komentované prohlídky ojedinělé výstavy se v galerii uskuteční po tři prázdninové soboty. Na první mohou zájemci zavítat v sobotu 18. července, na další se pak mohou těšit 1. a 22. srpna. Začátek je vždy ve 14 hodin.

„Tuto nadstandardní nabídku jsme zařadili na program kvůli velkému zájmu návštěvníků nejen o kované plastiky, ale i o setkání s autory děl,“ shrnula vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová.

Po koronavirové pauze podle ní provoz galerie nastartoval nad očekávání dobře, i když bylo otevřeno pouze čtyři dny v týdnu. Od července se otevírací doba vrátila k normálu a kromě všedních dnů je otevřeno i o víkendu, a to od 9 do 17 hodin.

„Sochy na venkovním prostranství a kované obličejové masky včetně skic si přišlo za šestnáct dní provozu prohlédnout přes pět set návštěvníků. A to vůbec nepočítáme noční diváky, kteří se přicházejí potěšit pohledem na osvětlené plastiky za tmy,“ řekla.

Kované obličejové masky proti koronaviru a jejich návrhové skici z výtvarného ateliéru multifunkčního umělce Ondřeje Gély z Milostovic na Opavsku zaplnily galerii od června. Vystaveny jsou společně s exteriérovými skulpturami z dílny uměleckého kováře Michala Ptáčka ze Starého Jičína.

Tvorbu obou autorů spojuje společné dílo s názvem Vesmírná brána.

„Na výstavě symbolizuje všemi toužebně očekávaný návrat od epidemie k běžnému životu. Odtud i název výstavy KOV(ID) 2020 - jako přesmyčka mezi oficiálním názvem smrtícího viru COVID - 19 a identitou, která se v použitém kovu skrývá - KOV(ID),“ uzavřela Lada Galová.