Vystavovat se budou koně, skot, ovce, kozy, prasat, oslíci, drůbež, králíci, holubi, morčata a exotické ptactvo. Třídenní program pořádá Český svaz chovatelů za pomoci chovatelů základních organizací Přerov.

Bohatý doprovodný program je rozdělen do tří dnů. V pátek 5. října vystoupí oblíbená skupina Harmony a od 18.00 hodin se návštěvníci mohou těšit na Duo Jamaha.

Celodenní program v sobotu 6. října začne již v 9.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na „Králičí hop“ pod taktovkou několikanásobné mistryně České republiky a Evropy Lady Šípové.

„Nejmenší návštěvníky jistě potěší skákací hrad, lukostřelba na terč nebo ukázka ovládání honáckého biče. Děti se také mohou svézt na koních či ponících,“ prozradil pořadatel Jiří Koláček.

Zájemci se mohou projet historickým kočárem, budou se stříhat ovce, dojit krávy nebo předvádět ruční zpracování vlny.

Pecky od Kabátů i Kaťáků

Odpoledne i večer bude samozřejmě také ve znamení hudby. Představí se kapely Katapult revival, Smokie revival, Suzi Quatro revival, Forum, Secondhand Kabát revival a od půl jedenácté zahrají návštěvníkům Reflexy.

Nedělní část výstavy bude zahájena také v 9.00 hodin. Hodinu poté návštěvníky potěší dětské taneční a hudební vystoupení, které vystřídá Moravská veselka v krojích.

„Po celé tři dny si návštěvníci mohou zakoupit zabíjačkové speciality, ochutnat selátko na roštu, grilované steaky a mnoho dalšího. Bude zajištěna i bohatá tombola,“ doplnil Jiří Koláček. (mak)