„V pátém patře stavebníci vymění povrchy podlah, v novotě bude i zdravotechnika, obklady, elektrorozvody či interiérové dveře. Město do oprav investuje 3 miliony 300 tisíc korun včetně DPH,“ shrnul náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

Zdravotnická škola v Přerově
Přerovská „zdravka“ se otevře zájemcům o studium. Nabízí denní i kombinované

Po rekonstrukci, která by měla být zahájena na začátku prázdnin a ukončena v září, bude moci škola kromě učeben nově využívat také aulu, kde bude posluchárna i místo pro setkávání. „Aulu vybavíme moderním nábytkem pro sto dvacet studentů, získá také video a audio ozvučení. Vše bude provedeno tak, aby mohla aula po dokončení úprav sloužit k přednáškám vyšší odborné školy, ale také pořádání odborných setkání a konferencí. Do vybavení půjde asi 1,6 milionu korun,“ uvedl ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Vladimír Janus.

Meopta Přerov. Ilustrační foto
Přerovskou Meoptu kupují Američané. Za 16 miliard

Oprava budovy zdravotnické školy, kterou vlastní město, probíhala po etapách. Po rekonstrukci v roce 2021 se zdravotníci nejprve vzdělávali jen v prvním a druhém nadzemním podlaží, vloni bylo škole předáno v novotě i třetí a čtvrté patro. Do oprav už město ze svých zdrojů a dotací investovalo 30 milionů korun.

Stará budova má novou fasádu

Objekt na náměstí Přerovského povstání, který byl zbudován v roce 1975, má dnes novou fasádu, vyměnila se okna, zateplila střecha, zřízen tu byl i nový bezbariérový vstup. „Podoba objektu se zvenku zcela změnila, protože z něj byly sejmuty původní boletické panely, obsahující azbest. Stavaři provedli také kompletní zateplení obvodového pláště,“ upřesnila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Zvýší se nájem

Radní také schválili, že se provozovateli školy - společnosti Agel - zvýší od 1. září roční nájemné, a to ze současných 369 korun za metr čtvereční na 460 korun. Budova na náměstí Přerovského povstání byla v minulých letech odloučeným pracovištěm Střední zdravotnické školy v Hranicích. Její stav byl ale nevyhovující, a proto se zřizovatel v roce 2018 rozhodl, že bude vyučování probíhat pouze v Hranicích. Vedení přerovské radnice se nakonec rozhodlo, že nemovitost opraví, aby se do ní mohli opět vrátit budoucí zdravotníci.