Zástupy lidí čekajících na ošetření a odbornou konzultaci potvrdily, že lidé mají o preventivní prohlídky velký zájem.

Všem , kdo včera do nemocnice zavítali, nabídli lékaři a sestry zdarma natočení EEG , ultrazvukové vyšetření krčních tepen, měření krevního tlaku či odborné poradenství lékařů z místního neurologického oddělení.

„Dnes máme od rána opravdu dost práce. Na naše oddělení se jen v prvních dvou hodinách přišlo nechat vyšetřit okolo padesáti lidí. Ukázalo se, že informovanost pacientů o této nabídce je velmi dobrá,“ uvedla vrchní sestra z přerovské neurologie Alena Caletková.

Většina pacientů se o možnosti bezplatného vyšetření dozvěděla z médií.

„Nejprve jsem si všimla reklamy v televizi a poté i v novinách. Několika zdravotními komplikacemi jsem si už prošla, takže prevence je pro mne důležitá. Podobných akcí jsem se zúčastnila i na kožním a očním oddělení a vždy jsem byla spokojená,“ řekla šestačtyřicetiletá Bohumila Janovská.

Našli se i tací, kteří se o nabídce neurologie dozvěděli náhodou.

„Já jsem si všimla plakátu, přímo tady v areálu nemocnice, tak jsem si říkala, že když už jsem tady a mám volno, nechám se vyšetřit,“ dodala další z pacientek.

Den prevence centrální mozkové příhody se v přerovské nemocnici uskutečnil u příležitosti celorepublikového projektu s názvem Třicet dnů pro prevenci a léčbu cévních mozkových příhod.